Program EKOSTOPA sa momentálne nachádza v prestavbe. Registrácia bola ukončená. Stále si však môžete vypočítať svoju vlastnú ekologickú stopu alebo využiť viac ako 250 edukačných aktivít.

SAŽP - test, Banská Bystrica

Deň, kedy Slovensko prestrelilo...

Earth Overshoot Day alebo Deň ekologického dlhu je označenie dátumu, kedy miera využitia prírodných zdrojov Zeme v danom roku prevýši to, čo dokáže Zem v priebehu toho roku zregenerovať

Celý článok

6. kolo fotografickej súťaže Envirospektrum

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) vyhlasuje 6. kolo fotografickej súťaže detí a tínedžerov s názvom Envirospektrum, tentokrát na tému M(I)ESTO PRE ĽUDÍ. Poslaním súťaže je prostredníctvom fotografie vštepovať deťom vzťah k prírode a životnému prostrediu. Súťažné fotografie by mali mať tvorivý a motivačný charakter, ktorý prezentuje rôzne pohľady detí k životu a k prírode.

Celý článok

Zmenšíte svoju ekologickú stopu aj v školskom roku 2021/2022

S Ekostopou pokračujeme aj v tomto školskom roku. Zaregistrovaným školám tento rok ponúkne:

  • kalkulátor na výpočet ekostopy školy
  • tlačené a elektronické publikácie – Pracovné listy a Teoretické inšpirácie
  • vzdelávacie aktivity na rôzne témy ekologickej stopy
  • možnosť získať certifikát ekostopy školy za tento školský rok, každoročne udeľovaný 5. júna na Svetový deň životného prostredia

Celý článok

Certifikáty ekologickej stopy sú rozdané!

Slovenská agentúra životného prostredia aj tento rok udelila certifikáty školám zapojeným do programu Ekologická stopa. Ich virtuálne odovzdávanie sa opäť konalo pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia.

Celý článok

Certifikáty ekologickej stopy!

Už čoskoro budeme udeľovať virtuálne certifikáty pre tých, ktorý sa v tomto školskom roku zapojili do programu Ekostopy! Nezabudnite si vypočítať svoju ekologickú stopu aspoň jedenkrát vo všetkých 8 oblastiach spotreby! Máte čas do piatku 4.6.2021 (do polnoci).

Celý článok

Kráčaj udržateľne!

Zachyť udržateľnosť pomocou fotografie

Kráčaj udržateľne! Vyzývajú organizátori zo Slovenskej agentúry životného prostredia najmladšiu generáciu prostredníctvom 5. kola súťaže Envirospektrum. Svoje udržateľné kroky a kroky ich bezprostredného okolia majú za úlohu opäť zaznamenať prostredníctvom fotoaparátu. O šetrení zdrojov, stratégií udržateľnosti a ohľaduplnosti k všetkému živému navôkol totiž nestačí iba hovoriť, je potrebné konať.

Celý článok
Počet článkov: 6