Naša škola nie je registrovaná. Registrovať školu

Oznamy redakcie

Ako stráviť sviatky tak, aby ste zanechali čo najmenšiu stopu

Ak chcete aj na Vianoce zamedziť vzniku prebytočného odpadu, plytvaniu vodou a nadmernému vypúšťaniu skleníkových plynov do atmosféry, nemusíte byť práve ortodoxní vyznavači životného štýlu zero waste.

Celý článok

Festival ŠIŠKA

Festival environmentálnych výučbových programov ŠIŠKA sa koná každoročne na jeseň. Jeho poslaním je prinášať nové nápady, poznatky a informácie z oblasti environmentálnej výchovy.Poskytuje priestor pre aktívnu výmenu skúseností a otvára dvere všetkým priaznivcom environmentálnej výchovy.

Celý článok

Ekologické dušičky

Sviatok všetkých svätých je každoročnou tradíciou nielen na Slovensku, ale aj v iných katolíckych krajinách. Aspoň raz do roka sa rodiny zídu pri tých, ktorí tu s nimi už nemôžu byť a zaspomínajú si na spoločne strávené chvíle. Z úctyhodnej tradície sa však časom stal veľký biznis.

Celý článok

Vitajte v novom školskom roku 2019/2020

S ekostopou pokračujeme aj v tomto školskom roku. Zaregistrovaným školám tento rok ponúkne

Celý článok

Ľudstvo potrebuje na prežitie takmer dve zemegule

Oddnes žijeme čisto matematicky na ekologický dlh. K tomuto dátumu totiž ľudstvo vyčerpalo všetky prírodné zdroje, ktoré je biosféra schopná nahradiť za jeden rok.

Celý článok

Certifikáty Ekostopy sú rozdané

Slovenská agentúra životného prostredia aj tento rok udelila certifikáty školám zapojeným do programu Ekologická stopa.

Celý článok

Certifikát Ekostopy

Dávame do povedomia, že dňa 5. júna 2019, počas Svetového dňa životného prostredia,bude uzávierka ekostopy pre tento školský rok 2018/2019.

Celý článok

Odhadnite deň, kedy spotrebujeme zdroje na Zemi za rok 2019

Ako sme už spomínali v predchádzajúcom príspevku, „Earth Overshoot Day“ je deň, kedy využijeme z prírody viac ako nám môže Zem pre rok 2019 poskytnúť.

Celý článok

Deň zúčtovania - „Earth Overshoot Day“

Dátum, kedy spotrebujeme zdroje na Zemi, sa blíži rýchlejšie, konštatuje štúdia medzinárodnej výskumnej organizácie Global Footprint Network.

Celý článok

Zaktualizovali sme ekostopu

Už ste si vypočítali svoju Ekostopu? Ak nie, spravte tak teraz. Naša Ekostopa prešla niekoľkými aktualizáciami údajov, keďže naše denné potreby a spotreby sa neustále menia, a v každej krajine ľudia vplývajú svojimi aktivitami na planétu Zem.

Celý článok
Počet článkov: 146 - stránka 1/15