Program EKOSTOPA sa momentálne nachádza v prestavbe. Registrácia bola ukončená. Stále si však môžete vypočítať svoju vlastnú ekologickú stopu alebo využiť viac ako 250 edukačných aktivít.

Vianoce

Vianoce sú práve tým časom v roku, keď sa pri bohato prestretom stole stretáva rodina. Dobrovoľná skromnosť, zodpovedné nákupy a obmedzenie zbytočného plytvania vás vôbec nepripravia o pohodu, ktorú prinášajú najkrajšie sviatky roka.

Viac poteší kniha či originálne ručne vyrobené darčeky, ako drahé a zbytočné dary ktorých ekologická stopa je veľmi veľká. Podobne vieme pristupovať aj pri príprave dobrôt na slávnostný stôl. Drancovanie pralesov kvôli výrobe palmového oleja je jeden z dôkazov negatívnych dôsledkov konzumnej západnej spoločnosti na bohatosť biodiverzity a degradáciu krajiny. Čo tak palmový tuk nahradiť, pre náš región pôvodnými poctivými alternatívami? Ako na to sa dozviete: http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/i-vanoce-se-mohou-obejit-bez-palmoveho-oleje-bezpalmaku-cz-radi-jak-na-to


03.12. 2016